MENU

Magazynowanie

LOGMASTER dysponuje ponad 20.000 m2 powierzchni magazynowej w obiektach położonych w Warszawie, w Markach i w Komorowie k/ Ostrowi Mazowieckiej.

 

Oferujemy kompleksowe usługi magazynowe i logistyczne:

 
 • Składowanie towaru w magazynach krajowych, składach celnych i magazynach czasowego składowania
 • Konfekcjonowanie i kompletacja towarów
 • Obsługa sklepów internetowych  e-commerce
 • Kontrola jakościowa
 • VAS - oznakowanie, etykietowanie, przepakowywanie
 • Okresowe inwentaryzacje
 • Kompletacja wysyłek
 • Przeładunki
 • Kompleksowa usługa każdego rodzaju ładunku
 • Zarządzanie akcjami promocyjnymi
 • Przygotowanie zestawów promocyjnych
 • Ubezpieczenie powierzonych towarów
 • Rozwiązania z zakresu logistyki magazynowej dedykowane dla indywidualnych potrzeb - rozwiązania szyte na miarę

 

 

Częste pytania

Co to jest magazyn wysokiego składowania ?
Magazyn wysokiego składowania to pomieszczenie umożliwiajace przechowywanie towaru w określonych jednostkach ładunkowych np. paletach, skrzyniach na półkach specjalistycznych regałów wysokiego składowania. Magazyn wysokiego składowania pozwala na efektywne wykorzysanie  przestrzeni magazynowej niejednokrotnie z preprowadzeniem operacji magazynowych bez udziału człowieka 
Co to jest składowanie blokowe towaru ?
Składowanie blokowe towaru to sposób przechowywania towaru na magazynie bez wykorzystania regałów magazynowych. Składowanie odbywa się na powierzchni plaskiej z maksymalnym wykorzystaniem możliwości piętrowania towaru ( składowania towaru na sobie ).
Jaką powierzchnię zajmuje standardowa paleta typu EUR ?
Paleta typu EUR posiada wymiary 1200 mm x 800 mm i zajmuje powierzchnię 0,96m2
Jaki jest czas  rozładunku samochodu 33 paletowego?
Mechaniczny  rozładunek 33 palet towaru wynosi ok. 40 minut. Jeżeli towar jest pakowany luzem, będzie rozładowany ręcznie. Czas rozładunku ręcznego uzależniony jest od wielkości opakować / kartonów i może wynosić ok. 2- 4 godziny. 
Co to jest kompletacja zamówienia?
Kompletacja zamówienia jest jedną z podstawowych czynności wykonywanych w magazynie. Proces kompletacji zamówienia polega za wyszukiwaniu zamówionego towaru oraz przygotowaniu go w odpowiedni sposób do wysyłki lub wydania.
Co to jest magazyn czasowego składowania ( magazyn celny )?
Magazyn czasowego składowania to magazyn umożliwiający składowanie towarów przez okres 20 dni bez konieczności zapłaty należności celno-podatkowch. W trakcie okresu składowania mozliwe jest dokonywanie dodatkowych wyjaśnień, przeprowadzania rewizji,  gromadzenia niezbędnych dokumentów lub  nadanie towarowi innego przeznaczenia celnego
Co to jest skład celny?
Skład celny to miejsce w którym może być składowany towar o statucie niewspólnotowym bez koniecznoci uiszczania należności celno podatkowych. Skład to idealne rozwiązanie dla Przedsiebiorców sprowadzających towary z krajów spoza UE. Procedura składu pozwala na złożenie towaru bez pobierania za ten towar należności celnych i bez stosowania środków polityki handlowej. Zakończenie procedury następuje gdy towar otrzyma inne przeznaczenie celne. Składowanie towaru w składzie celnym jest bezterminwe a towar może być obejmowany procedurą celną w partiach.
Kto może składować w składzie celnym?
W składzie celnym typu A mogą być składowane towary podmiotów gospodarczych, które uzyskały pozwolenie na korzystanie z procedury składu celnego.